ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 156.25 Satış 157.35
  • Dolar Alış 3.8591 Satış 3.8660
  • Euro Alış 4.5511 Satış 4.5593

695 SAYILI KHK NELER İÇERECEK

OHAL kapsamında KHK'lar 2 adet yayımlanmaktadır. İlk KHK iade ve ihraçları içerecek.

GENEL KAMU07 Aralık 2017 Perşembe 12:17

İhraç ve iadeleri içerek ilk Kanun hükmünde kararnamenin sayısı 695 olacak. Son yayımlanan 25 Ağustos tarihli KHK 693 ve 694 olmak üzere iki adetti. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından KHK'lar bu şekilde yayımlanmakta ve Bakanlar Kurulunda verilen karardan sonra resmi gazetede yayımlanmaktadır.

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da bu yönde açıklama yaparak yeni KHK çıkacağını ve Bakanlar Kurulunda onaylandığını belirtmişti. Çok yakın zamanda Yeni KHK'lar ile ilgili olarak resmi gazete yayınlarını beklemekteyiz. Peki içerikte neler olacak ve ihraç, iade ve diğer işlemlere dair detaylar ne içeriyor?

Kamu personeline ilişkin tedbirler, iade hükümleri, Rütbesi alınan emekli Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, Kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler ve bunlara dair tüm listeler yayımlanacaktır.

Son yayımlanan 25 Ağustos tarihli ve 693 sayılı Olağanüstü Hal OHAL Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede KHK bunlara dair içerikleri aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz. Yeni KHK yayımlanınca gerek personellere dair iş ve işlemleri, gerekse kanunlarla ilgili düzenlemeleri tek tek sizler için açıklayacağız.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.