Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 218.20 223.68
  • Dolar 5.5498 5.5598
  • Euro 6.3900 6.4015
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR' İÇİN SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ.

EYT ile ilgili bir hamle de MHP'den geldi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem EYT için kanun teklifi verdi. Erdem TBMM'de "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun tekliflerimizi verdik. Türk milletinin nerede sorunu varsa bununla ilgili çözümlerin mutlaka bulunacağına inanıyoruz." şeklinde konuştu.

11 Ekim 2018 Perşembe 19:51

Milyonlarca emekli adayının heyecanla beklediği 'emeklilikte yaşa takılanlar' için sevindirici haber geldi.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, EYT için kanun tekliflerini verdiklerini konuyla ilgili bir mağduriyet var ise ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını bildirirken, teklifin komisyona girdiği görüldü.

Konuyla ilgili yaşanan gelişme milyonlarca emekli adayını heyecanlandırdı.

Yaşı doldurduğu halde prim eksiği olanlara emekli olmanın yolu açılıyor

Yaşı doldurmuş ancak prim günü eksiği olanlara emekli olma imkanı sağlanıyor. Belli bir yaşın üstünde olan vatandaşlar, eksik primlerini borçlanıp emekli olabilecek. Yapılandırma kanunuyla geçmişe dönük borçlanan Bağ-Kur'lulara yaş, yıl ve prim şartını yerine getirmeleri halinde emekli olabilme fırsatı verilmişti. Şimdi SGK'lılar için de aynı imkanın sağlanması gündemde. Daha önceden bu konuyla ilgili bir müjde verilmişti. Düzenleme çıkarsa emeklilik yaşını doldurduğu halde çeşitli sebeplerle işsiz kalıp prim miktarını dolduramayan, iş bulup çalışamayan daha doğrusu yaşı ilerlediği için iş verilmeyen 100 bin kişiye emekli olmanın yolu açılacak.

Meclis'e gelecek

Konuyla ilgili çalışmanın tamamlanıp kısa süre içinde Meclis'e gönderilmesi bekleniyor. Yasa öngörüldüğü şekliyle çıkarsa işten çıkarılan, iflastan dolayı işsiz kalan veya işe ara vermek zorunda olan çalışanlara ve kepenk kapattığı için prim yatıramayan esnafa emekliliğin yolu açılacak

HABER 7
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
13.10.2018 08:13:48 Nurcan Koç

Aylardır beklediğimiz kanun teklifi bu değildi... 99 oncesi sigortalı olup, sigortalılık süresi ve prim gün sayısı dolmuş olan ancak 99 yılında çıkan kanun ile yaş haddi getirilmiş olan kişilerin mağduriyetinin giderilmesini icin bekliyorduk. Sn Arzu Erdem tarafından kandırıldığını mi acaba. EYT ??????????????????????????


Cevap Yaz 0 0
11.10.2018 22:16:48 Kutlay8247

Sn Arzu erdem teklif eyt yani 1999 öncesi madurlar ancak burda bilinçli olarak saptırma var yaşı doldurmuş prim eksiği olanlardan bahsediliyor konuyu degistiriyoar


Cevap Yaz 0 0
11.10.2018 21:26:52 Mehmet Doğan

Emeklilik teşekkürler yaşa takılanlar diyoruz. Primden bahsediliyor .peki primi fazlasıyla doldurup yaşa takılanlar ne olucak


Cevap Yaz 0 2
11.10.2018 21:25:15 Ali SORGUN

Bizi düşünen,haklarımızı savunan herkese teşekkür ediyorum


Cevap Yaz 0 0
11.10.2018 20:38:27 Yaşar Aslantaş

Sayın vekilim arzu hanım ve MHP aylesine teşekkürler


Cevap Yaz 0 0