EYT'DE FLAŞ GELİŞME! YAŞA TAKILANLAR ERDOĞAN-BAHÇELİ ZİRVESİNDE MASADA!

EYT'de Flaş gelişme! Yaşa takılanlar Erdoğan-Bahçeli zirvesinde masada!
11 Ekim 2018 08:35

Yaşa takılanlar zirvede masada

Başkan Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerde ittifak için yapacağı görüşmede, emeklilikte yaşa takılanların durumlarının da damga vurması bekleniyor.

Başkan Erdoğan’ın, MHP’nin hazırladığı yasa teklifine ilişkin devletteki veriler üzerinden tüm detayları anlatarak, tablonun teklifte öngörüldüğü gibi olmadığını ortaya koymayı hedeflediği belirtildi. Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin talimatıyla görüşmelere başlayan AK Parti ve MHP kurmayları, Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam ettirilmesine yönelik çalışmalarını belirli bir aşamaya getirmek üzere görüşmeleri sürdürüyorlar.

AYRI BİR ÇALIŞMA DAHA

Liderlerin yapacağı görüşmeye kadar kurmaylar tarafından ittifaka ilişkin genel bir çerçeve belirlenmiş olacak. Son Macaristan seyahatine giderken, “Dönüşte olabilir” diyen Başkan Erdoğan’ın bugünlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi bekleniyor. AK Parti’de, ittifakla ilgili çalışmanın yanı sıra, görüşme için ayrı bir çalışma daha yürütülüyor.

ERDOĞAN BAHÇELİ'YLE PAYLAŞACAK

Başkan Erdoğan’ın, MHP lideri Bahçeli’yle görüşmeye giderken yanında, MHP’nin de Meclis gündemine getirdiği ‘emeklilikte yaşa takılanlar’la ilgili dosyayı götürmeyi planladığı öğrenildi.

MHP’lilerin, yaklaşık 800 bin kişinin etkileneceğini ifade etmelerine rağmen, söz konusu düzenlemenin 6 milyon 300 bin çalışanı ilgilendirdiği, dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da özellikle SGK’ya getireceği yükün oldukça ağır olmasından dolayı karşı çıktığı bildirildi. Başkan Erdoğan’ın da, kurmaylarına, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili verilerin detaylarına ilişkin çalışma yapıp dosyasını hazırlamaları talimatı verdiği kaydedildi. Erdoğan’ın, bu bilgileri görüşme sırasında MHP lideri Bahçeli ile paylaşarak, durumun nasıl bir tabloyu içerdiğini anlatmayı planladığı kaydedildi.

İLAVE YÜK GETİRECEK

Meclis’teki sandalye dağılımına göre MHP’nin, diğer muhalefet partileriyle beraber hareket etmesi halinde emeklilikle ilgili düzenlemeyi Meclis’ten çıkarma şansı bulunuyor.

Ancak Hükümet’le temas edilmeden böylesi bir düzenlemenin Meclis’ten geçirilmesi, sıkı tedbirlerin alınması gereken bir dönemde ekonomide ‘bütçe dengesi’ni bozacak önemli bir riski içeriyor. Başkan Erdoğan’ın da, geçmiş dönem hükümetlerince alınan “erken emeklilik” kararlarının bütçe üzerine bindirdiği ilave yükü ortaya koyarak, şimdi yapılacak düzenlemeyle ortaya çıkacak tablonun tam olarak görülmesini istediği bildirildi.

STAR GAZETESİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

UMUT
Gecikmiş haklarımızın artık geri verilmesini istiyoruz Prim ve yıl şartını doldurmama rağmen yaş engeli nedeniyle çalışmak zorunda kalıyoruz. Bir de prim ödedikçe emekli maaşı hesaplamasındaki durum nedeniyle düşük maaş bağlanması sorunumuz var. Bu iki sorunun çözülmesi halinde hemen emekli dilekçemi vererek işten ayrılacağım. Böylece ülkemizde milyonlarca iş bekleyen gençlerimizinde önü açılarak iş bulma imkanı artacaktır. Lütfen ADİL olalım. Sadece işverenler, siyasetçiler ve patronları değil, bizleride düşünün ve bu pahalılıkta mücadele edebilmemiz için bu haksızlığı çözün lütfen.
suleyman orhan
4447 sayılı konun kaldırılsın işsizlik sgortası maaşı yeterli maaş degil 25 yılını ve pirim gününü dolduran emekli olsun kamuda ve özel sektörde emekli çalıştırılmasın emekli maaşı 1500 lira olsun işsizlik sgortası sgk kurumuyla birleştirilsin
ismet
6 milyon nerden çıktı Herkes bir rakkam sallıyor yasa bu haliyle çıkarsa 260000 kişi emeklilik hakkediyor .
Yılmaz
sayın başkan biz 99 senesi öncesi sigortali olan herkesi kapsasin istiyoruz benim 23 yıllık sigorta hizmet sürem var pirimim 7000 bin 95 giriş sigorta başlangicim.sigorta hizmet süreme 2 yıl kaldi 2 yıl dolunca emekli olabiliyim istiyorum benim gibi milyonlarca insan var iş baş vurusunda bulunmaya gidi yoruz yaşin çok fazla diyorlar.biz bu memleketin insanlari deyilmiyiz acmi kallalim.darbe oldu bu halk yatti tanklarin altina bu milletin hakkini kimse gasp etmesin sizden ricam.saygilar.