Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 242.32 247.81
  • Dolar 6.3635 6.3750
  • Euro 7.4387 7.4521
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

OTOPARK YOKSA, PARK CEZASI KESİLEMEZ

Avukat Mehmet Sait Özşahin, adliyede avukat otoparkının bulunmaması nedeniyle adliye girişine park ettiği aracına kesilen cezayı iptal ettirdi.

ADALETGENEL KAMUGÜNCEL14 Haziran 2018 Perşembe 12:16

YOK

Avukat Mehmet Sait Özşahin'in Nisan ayında yaşadığı olay şöyle gelişti; Özşahin, Gaziantep adliyesinde avukat otoparkının bulunmaması nedeniyle adliyenin mevcutlu giriş kısmına mecburen park ettiği aracıyla ilgili polis memuru ile usulsüz park diyalogu yaşadı ve neticesinde aracına para cezası kesildi. 

Avukat Özşahin, Gaziantep Sulh Ceza Hakimliğine yazdığı dilekçede kesilen para cezasının iptalini istedi.

CEZA İPTAL EDİLDİ

Gaziantep 5. Sulh Ceza Hakimliği, Avukat Özşahin'in başvurusunu kısmen kabul ederek söz konusu para cezasını iptal etti.

Avukat Mehmet Sait Özşahin, hukukihaber.net'e yaptığı açıklamada "Söz konusu para cezasını iptal ettirdim. (Dilekçede iki ayrı tutanak söz konusu diğer para cezası bu olayla ilgisi olmayan haklı olarak kesilen bir ceza) Sulh ceza hakimliğine ettiğim itiraz neticesinde adliyede avukat otoparkının olmaması nedeniyle mecburen park ettiğim için kesilen para cezası iptal edildi." ifadelerini kullandı.

Özşahin ayrıca "Amacım sadece dilekçemde belirttiğim 'adliyelerde avukatlara tahsis edilen otoparkların bulunmaması ve bunun gereğini baroların ve başsavcılıkların dert edinmemesi'nin duyurulması ve en azından farkındalığı arttırmak" dedi. (hukukihaber.net)

İTİRAZ DİLEKÇESİ ve KARAR ŞÖYLE;


Kaynak:HUKİKİ HABER
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.