Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 218.20 223.68
  • Dolar 5.5498 5.5598
  • Euro 6.3900 6.4015
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ŞİMDİ SIRA 4B'Lİ MEMUR, ÖĞRETMEN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA

Şimdi sıra 4 B'lilerin taleplerine cevap bulmada

05 Aralık 2017 Salı 23:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın flaş taşeron ve 4/C açıklaması üzerine, Türkiye Kamu Sen Başkanı İsmail Koncuk, 'Şimdi sıra 4 B'lilerin taleplerine cevap bulmaktadır.Gerek 4B'li memur, öğretmen gerekse sağlık çalışanı, bu çalışanlarımızın talepleri gözden ırak tutulamaz ve mutlaka çözüm bulunmalıdır.Vekil, 5393, İHS adı altında tüm istihdam modelleri güvenceli çalışmaya dönüştürülmelidir.'  dedi.

Bu sabah saat 08:00 civarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn Jülide Sarıeroğlu telefonla arayarak, taşerona kadro ve 4C'lilerin 4B'ye geçirilmesi konusunda bilgi verdi.Öncelikle Sn Bakana hassasiyeti için teşekkür ediyorum.

Taşeronu 4 D'li yapacak olan düzenleme önemli bir düzenlemedir ve yıllardır taşeron konusunu anlatmaktan dilimizde tüy bitmiştir.Gerçi tüm taşeron çalışanlarının işçi yapılması ne kadar memnuniyet oluşturacak bunu zaman içinde göreceğiz.

Gelelim 4 C li kardeşlerimize.4 C lilerin kadroya alınması Türkiye Kamu Sen'in vazgeçilmez talepleri arasında olmuştur.Bu talebimizden milim sapmadan üzerine üzerine gittik ve 4 B'li değil, 4 A'lı olmalarını istedik.Geldiğimiz nokta tabi ki küçümsenmeyecek büyük bir gelişmedir.

Eksikler olabilir, bunları düzeltmek adına da mücadeleden vaz geçmeyiz, ancak, "Bu işlere bir kadın eli değmeli." demiştim ve 4 C'lilerin 4 B'li yapılması Sn Jülide Sarıeroğlu'na nasip oldu.Sn Bakana 4C'li kardeşlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Şimdi sıra 4 B'lilerin taleplerine cevap bulmaktadır.Gerek 4B'li memur, öğretmen gerekse sağlık çalışanı, bu çalışanlarımızın talepleri gözden ırak tutulamaz ve mutlaka çözüm bulunmalıdır.Vekil, 5393, İHS adı altında tüm istihdam modelleri güvenceli çalışmaya dönüştürülmelidir.

KAMUBİZ.COM
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.