Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 225.33 227.52
  • Dolar 5.2922 5.3018
  • Euro 5.9886 5.9994
Oturum Aç Üye Ol

TERÖR MAĞDURLARI VİLLALARA TAŞINACAK

Bölge mimarisine uygun, iki katlı villa tipi yapılan konutlar tamamlanma aşamasına geldi. Konutlar kısa süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. Terör mağduru vatandaşların heyecanla beklediği yeni yapılan konutlarda cami, alışveriş merkezi ve sağlık ocağı da bulunuyor
12 Temmuz 2018 07:04

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütünün tuzakladığı patlayıcılar yüzünden yıkılan binaların yerine hızla yenileri yükseliyor. Bölge mimarisine uygun, iki katlı villa tipi yapılan konutlar tamamlanma aşamasına geldi. Konutlar kısa süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. Terör mağduru vatandaşların heyecanla beklediği yeni yapılan konutlarda cami, alışveriş merkezi ve sağlık ocağı da bulunuyor.

522 adet konutun yer aldığı proje 2 ve 3 katlı binalardan oluşurken, 270 bin metrekare alan üzerine kuruldu. 145 ve 170 metrekareden oluşan dairelerin içinde asansör bulunuyor.

30 Ağustos'a kadar bitirilmesi planlanan yapıların ardından evler terör mağduru ailelere teslim edilecek.

Proje müdürü İnşaat mühendisi Bedrettin Dicle, projenin çarpık kentleşmeyi sonlandıracağını belirterek, "Çünkü hem yaşam alanlarına ilişkin ferahlık ve zenginlik hem de güvenlik açısından son derece güvenli bir yer. Vatandaşlar burayı çok daha verimli kullanabilecekler" dedi.

MEHMET DEMİRHAN

SABAH

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ