SON EKLENENLER

Bingöl Üniversitesinde 14.Doktora Programı Açıldı

‘Moleküler Biyoloji ve Genetik’ anabilim dalında doktora programının eklenmesiyle Bingöl Üniversitesinde 14. doktora programı açılmış oldu.
26 Ocak 2021 23:54

Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yaşayan Diller Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde devam eden on üç doktora programına “Moleküler Biyoloji ve Genetik” Anabilim Dalı’nda da açılan doktora programının eklenmesiyle Bingöl üniversitesinin 14. doktora programı açılmış oldu.

14 Alanda Doktora Eğitimi Verilmektedir

Halen Bingöl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde; Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı, Biyoloji Anabilim Dalı, Fizik Anabilim Dalı, Kimya Anabilim Dalı, Tarla Bitkileri Anabilim Dalı, Makine Mühendisliği Anabilim Dalı, Zootekni Anabilim Dalı alanlarında doktora programları bulunuyor. Yeni açılan ‘Moleküler Biyoloji ve Genetik Doktora Programı’na da 2020-2021 akademik yılında öğrenci alınacak ve böylece Fen Bilimleri Enstitüsü’nün 9 anabilim dalında doktora öğrenimi devam edecek. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde; Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı ve İşletme Anabilim Dalı’nda doktora programları, Yaşayan Diller Enstitüsü’nün Kürt Dili ve Edebiyatı ile Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dallarında doktora programları ile birlikte toplamda 14 alanda doktora öğrenimi veriliyor.

“Gereksinimler Doğrultusunda Yeni Programlar Açılacaktır”

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak; “YÖK tarafından yeni doktora programımızın onaylanması ile birlikte, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 9. Doktora programı tüm Enstitülerimiz bünyesinde 14. doktora programını açmış olduk. Üniversitemiz bundan sonraki süreçte ülkemizin ve bölgemizin gereksinimleri doğrultusunda yeni programlarla gelişimini sürdürmeye devam edecektir. Yeni açılan doktora programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BİNGÖL GÜNDEM

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER