SON EKLENENLER

Doğu Karadeniz'de endişeli bekleyiş. Camilerden anons yapılıyor

Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağış beklentisi nedeniyle bölgede endişeli bir bekleyiş yaşanıyor. Rize'de kriz masası oluşturulurken, Trabzon'un ilçelerinde camilerden anons yapılıyor.
27 Temmuz 2021 12:59

Doğu Karadeniz'de art arda yaşanan sel felaketlerinde 6 yurttaş yaşamını yitirdi. Sele kapılıp kaybolan 3 kişi için arama çalışmaları sürerken, bölge için bir kez daha sel uyarısı yapıldı.

SAĞANAK UYARISI YAPILDI

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, Doğu Karadeniz'deki yağışların bugün etkisini artırması bekleniyor. Ordu ve Giresun ile Trabzon’un batısında çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), Trabzon'un doğusu ve Rize ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli, yer yer aşırı (75-150 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

RİZE'DE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ


Rize'de olası sel ve afetlere karşı kriz masası oluşturuldu. Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında sabah 07.00 itibariyle AFAD acil yönetim merkezinde kriz masası oluşturularak gelişmeler takip edilmeye başlandı. 

Yapılan açıklamada yurttaşların dikkat etmesi gerektiğinin altını çizilerek “Sel ve heyelan riskine karşı tedbirlerimizi alalım. Dere yataklarından ve heyelan riski bulunan yerlerden uzak duralım” ifadelerine yer verildi. 

CAMİLERDEN ANONS YAPILIYOR


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi'nde yağışların etkili olacağı açıklanmasının ardından Trabzon'da 18 ilçedeki camilerden anons yapıldı. Ortahisar ilçesinde merkezi sistem aracılığıyla yapılan uyarı, tüm cami hoparlörlerinden yatsı namazı öncesi vatandaşlara duyuruldu.

"PROBLEM OLACAK GİBİ GÖZÜKÜYOR"


CNN Türk televizyonunun meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, konuyla ilgili olarak CNN Türk televizyonunda yaptığı değerlendirmede, "Komşumuzda bile var ama Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin bu bölgelerde biraz problem olacak gibi gözüküyor" ifadelerini kullandı.

DHA

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER