SON EKLENENLER

İLKSAN'da sular durulmuyor

Eğitim kamuoyunun gündeminden düşmeyen kurum haline elen İLKSAN'ın 9. Dönem 1. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen üyesi temsilcilerin verdikleri önergeler damgasını vurdu. Kurulda sandık yönetim kuruluna ödenen ücretlerin düşürülmesi, sandık personelinin yüksek ikramiyelerinin öğretmen üyelerle eşitlenmesi yönündeki önergeler ret edildi.
15 Mayıs 2022 21:18

Toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı da İLKSAN yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

İLKSAN PERSONELİNE YÜKSEK İKRAMİYE

2021 Yılı Hesap Dönemi faaliyet raporlarının ve mali tabloların bilinen gerçeğin yeniden ifade edilmesinden ibaret olduğu bir kez daha görüldüğünü söylen Çakırcı, "Üyelerimizin, mali genel kurulda verdiği önergelerde Sandık personelin fahiş emeklilik ikramiyesinin düşürülerek öğretmenlerle eşitlenmesini istedi Ancak çok gürültü çıkaranlar öğretmenlerin değil İKSAN genel müdürü ve sandık personelinin ayrıcalıklı olması için el kaldırdı." şeklinde konuştu.

BAĞIMSIZ DENETİMDE KAÇINILIYOR

İLKSAN genel kurulunda üyelerimiz şeffaf, bağımsız, resmî denetim için önerge vererek Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu aktüerlerince aktüeryal denetim yapılmasını istediklerini söyleyen Çakırcı, "Çok gürültü çıkaranlar ise resmî ve bağımsız denetimden korktukları için karşı çıktı." dedi.

YÖNETİM KURLU ÜYELERİNİN ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLMELİ

Üyelerimiz, genel kurula bile katılmayan bazı yönetim/denetim kurulu üyeleri başta olmak üzere yönetim ücretlerinin düşürülmesi gerektiğine değinen Çakırcı, "Ama malum sendikanın atar üyeleri İLKSAN üyelerinin haklarını değil, sandığı zarara uğratan yönetim/denetim kurulunu korumayı tercih etti. İLKSAN gerçekleri örtse de, Mali Genel Kurulunda gerçekleri bir kez daha haykırdık. Pandemiye sığınarak İLKSAN’ı hukuksuzca yöneten İLKSAN yönetim ve denetim kurulu 286.000 üyenin seçtiği Temsilciler Kurulunun iradesine ipotek koymuştur. İLKSAN; bağımsız ve resmî bir denetime tabi tutulmalı, Sandığı ehil ve liyakat sahibi kişilerce yönetilmeli, sürekli zarar ve usulsüzlüklerle ismi zikredilen yönetim/denetleme kuruluna görevden el çektirilmelidir."

SENDİKA HABERLERİ (NET)

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER