SON EKLENENLER

ŞAHİNDOĞAN: İL İÇİ ÖZÜRDE HAYAL KIRIKLIĞI DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİLSİN..

Türk Eğitim-Sen genel başkan yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yaptığı açıklamada ''MEB,artık bu öğretmenlerin aile bütünlüğünü gözeterek, kontenjan yokluğu nedeniyle tercih yapamayacaklara ve yer değiştiremeyeceklere 50 km. ya da 3 yıl kriteri çerçevesinde İLÇE EMRİ vermelidir.'' dedi.
23 Ocak 2021 15:32

ŞAHİNDOĞAN Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İl içinde eş durumundan yer değişikliği isteyen pek çok öğretmen başvuru ekranında, bugün bu görüntüyle karşılaştı.Yani başvuru hakkı var ama bu hakkın kullanılacağı kontenjan yok.Tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi...

İki ilden daha uzak ilçelerde çalışmaya mahkum edilerek aile bütünlüğü bozulmuş öğretmenler yine hayal kırıklığı yaşıyor. Tıpkı önceki yıllarda ve dönemlerde olduğu gibi, bu öğretmenlerimizin aile bütünlüğü hayalleri boşa çıkarılmasın.

Bu insanlara göstermelik olarak başvuru hakkı verilip sonra da kontenjan yok diye yer değiştirmelerine imkan verilmeyerek büyük haksızlık ve adaletsizlik yapılıyor.

Bu durum kabul edilemez.

MEB,artık bu öğretmenlerin aile bütünlüğünü gözeterek, kontenjan yokluğu nedeniyle tercih yapamayacaklara ve yer değiştiremeyeceklere 50 km. ya da 3 yıl kriteri çerçevesinde İLÇE EMRİ vermelidir.

Bu sorunun çözümünün başka yolu yoktur.

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER