SON EKLENENLER

Yalçın: '68 Bin Öğretmen Ataması' diyen meslektaşlarımız duyulmalı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı açıklamada "'68 Bin Öğretmen Ataması' diye uzun süredir sesini duyurmaya çalışan meslektaşlarımız duyulmalı. Öğretmen atama sayısı belirlenirken; emekli olan sayısı, bütçe disiplini gibi kısıtlayıcı gerekçeler öne sürülmemeli, ücretli öğretmenle kapatılmaya çalışılan gerçek ihtiyaç görülmelidir." dedi.
17 Nisan 2024 00:50

Ali Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor"
[Cumhurbaşkanı @RTErdogan]

"68 Bin Öğretmen Ataması" diye uzun süredir sesini duyurmaya çalışan meslektaşlarımız duyulmalı. #Öğretmen atama sayısı belirlenirken; emekli olan sayısı, bütçe disiplini gibi kısıtlayıcı gerekçeler öne sürülmemeli, ücretli öğretmenle kapatılmaya çalışılan gerçek ihtiyaç görülmelidir.

Unutulmamalı ki, eğitimden tasarruf olmaz. Her çocuğun hayatı özeldir ve hiç bir çocuğun yedeği yoktur. Her zaman eğitimi önceleyen hükümet, gerçek ihtiyacı karşılayacak kadar öğretmen atamasını da öncelemelidir.

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER