SON EKLENENLER

YARGI KARARINA UYMAYAN REKTÖR İÇİN YÖK’TEN İNCELEME İSTEDİK

AES tarafından yapılan açıklamada ''YÖK’ü yargı kararlarını uygulamayan yöneticiler hakkında gereğini yapmaya ve yargı kararlarını uygulamaya davet ediyoruz. Yargı kararlarının takipçisi olacağız.''denildi.   
26 Ekim 2021 16:00

AES tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yaparken hukuksuz görevlendirmeler karşı açılan davalar üyemiz lehine sonuçlanmış olmasına rağmen, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN usulsüz işlemlere imza atarak dava kararlarını yok saymıştır. Aynı gün içerisinde mahkeme kararını uygulamış görünerek aynı gün ve saat içerisinde olmayan bir kadroya tekrar hukuka uygun olmayan görevlendirme yapmıştır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak YÖK’ten konuyla ilgili inceleme talep ederek bilgi istedik. Hukuk devletinde yargının vermiş olduğu kararların uygulanması zorunluluktur, YÖK’ü yargı kararlarını uygulamayan yöneticiler hakkında gereğini yapmaya ve yargı kararlarını uygulamaya davet ediyoruz. Yargı kararlarının takipçisi olacağız.

  Sayı:  2373-21/6414                                                                                     Tarih: 26/10/2021

Konu: Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Tamer Ceylan (T.C No: 10106090614)

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

İlgi a) Danıştay 2. Dairesinin 22/10/2020 Tarih ve E.2020/516, K.2020/3123 Sayılı Kararı

       b) İzmir Bölge İdare Mahkemesi 5. İdari Dava Dairesi 25/03/2021 Tarih ve E.2020/1573, K. 2021/619 Sayılı Kararı

            Pamukkale Üniversitesi genel sekreterlik görevini kadrolu olarak yürütmekte iken, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin BAĞ tarafından hukuka aykırı olarak görev yeri değiştirilen sendikamız üyesi Tamer CEYLAN, ilgi a) ve ilgi b) mahkeme kararları ile haklı olduğu ve görev yeri usulsüz olarak değiştirildiği ispat edilmiştir. Mahkeme kararlarına uygun olarak şu an görevde olan Rektör Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN tarafından mahkeme kararları uygulanmış ve Tamer CEYLAN görevine verilmiştir. Ancak Rektör Ahmet KUTLUHAN mahkeme kararını uyguladıktan sonra 2 saat sonra üyemize kadro çizelgesinde herhangi bir karşılığı olmayan “koordinatör” ünvanı görevlendirmesi yapmıştır.

             Pamukkale Üniversitesi Rektörü yapmış olduğu uygulama ile mahkeme kararlarını hiçe saymıştır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak konunun tarafınızdan incelenmesini,  inceleme sonucundan sendikamıza bilgi verilmesini ve yargı kararlarının uygulanması için YÖK’ün gerekli sorumluluğu almasını ivedi olarak talep etmekteyiz.

             Gereğini arz ederiz.

kamuexpress.com
Bu haberin tüm hakları kamuexpress.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER